Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել պլաստմասե շինարարական նյութեր
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով երկրի պետական վիճակագրական կոմիտեի տվյալներին։
Նշվում է, որ հունիսին Հայաստան է մատակարարվել 1,39 տոննա պլաստմասե շինարարական նյութ՝ 5,91 հազար ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով։
Նույն տվյալներով՝ 2026 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին Ադրբեջանից Հայաստան արտահանված ապրանքների ընդհանուր արժեքը կազմել է 17 մլն 128,64 հազար դոլար։
Միաժամանակ նշվում է, որ նույն ժամանակահատվածում Հայաստանից Ադրբեջան ապրանքների անուղղակի ներմուծման ծավալը կազմել է 960 դոլար, իսկ հունիսին Հայաստանից Ադրբեջան մատակարարումներ չեն իրականացվել։

Azerbaijan exported plastic construction materials to Armenia in June 2026.
The information was reported by Azerbaijani media, citing data from the country’s State Statistics Committee.
According to the data, Azerbaijan supplied 1.39 tonnes of plastic construction materials to Armenia in June, with a total value of $5,910.
The same data show that the total value of goods exported from Azerbaijan to Armenia in January–June 2026 amounted to $17.129 million.
Meanwhile, the value of indirect imports of goods from Armenia to Azerbaijan during the same period totalled $960, while no deliveries from Armenia to Azerbaijan were recorded in June.