Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին երկրաշարժ է գրանցվել
Հայաստանի Ներքին գործերի նախարարության  Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից հունիսի 19-ին` տեղական ժամանակով ժամը 19։17-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 15։17-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.30⁰ և արևելյան երկայնության 45․94⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Ադրբեջանի Հանրապետություն, օջախի 10 կմ խորությամբ 3․1 մագնիտուդով երկրաշարժ։
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Փրկարար ծառայությունից, երկրաշարժը զգացվել է Գեղարքունիքի Վարդենիս քաղաքում և Մեծ Մասրիկ, Գեղամասար, Նորակերտ, Սոթք գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:

На границе Армении и Азербайджана произошло землетрясение
Сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МВД Республики Армения 19 июня в 19:17 по местному времени (в 15:17 по Гринвичу) зарегистрировала землетрясение магнитудой 3,1, с географическими координатами 40.30⁰ северной широты и 45․94⁰ восточной долготы, в Азербайджанской Республике. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МВД Армении, очаг землетрясения залегал на глубине 10 км.
Сила подземных толчков землетрясения в эпицентре составила 4-5 балла.
Землетрясение ощущалось в городе Варденис Гегаркуникской области и в селах Мец Масрик, Гегамасар, Норакерт, Сотк (2–3 балла).