Հասանովն ու Վուչիչը քննարկել են Ադրբեջան-Սերբիա ռազմական համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը Սերբիա կատարած այցի շրջանակներում հանդիպել է Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով երկրի պաշտպանության նախարարությանը։
Նշվում է, որ հանդիպմանը մասնակցել է նաև Բելգրադում Ադրբեջանի դեսպան Կամիլ Խասիևը։
Հաղորդվում է, որ կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության զարգացման հեռանկարները, մասնավորապես՝ պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում։
Հանդիպումից հետո Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն այցելել է Կրուշևացի «Սլոբոդիշտե» հուշահամալիր և ծաղկեպսակ դրել Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի զոհերի հուշարձանին։

Министр обороны Азербайджана и президент Сербии обсудили перспективы развития военного сотрудничеств
Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов в рамках визита в Сербию провел встречу с президентом Сербии Александром Вучичем.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на азербайджанские СМИ, в ходе встречи, в которой также принял участие посол Азербайджана в Сербии Камиль Хасиев, были обсуждены перспективы развития военного сотрудничества и взаимодействия в области оборонной промышленности между двумя странами.
После встречи министр обороны посетил мемориальный комплекс Слободиште в Крушеваце, где возложил венок к памятнику жертвам Второй мировой войны и почтил их светлую память.