ՔՊ-ի քարոզարշավը խոչընդոտելու քրեական գործով ևս մեկ անձի նկատմամբ կիրառվել է տնային կալանք
Լոռու մարզում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի կողմից «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավը խոչընդոտելու գործով ևս մեկ մեղադրյալի նկատմամբ կիրառվել է տնային կալանք խափանման միջոցը։
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։
Ընդհանուր առմամբ գործով արդեն կա 11 մեղադրյալ, որոնցից 6-ը կալանավորվել են, իսկ 5-ի նկատմամբ կիրառվել է տնային կալանք։
Մայիսի 16-ին Լոռու մարզի Նորաշեն և Մեծավան բնակավայրերում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչները խոչընդոտել էին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավը՝ փակելով նրանց ճանապարհը։ Լոռու մարզում ՔՊ-ի քարոզարշավն այդ օրը ղեկավարում էր արձակուրդում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։

Еще один человек помещен под домашний арест по уголовному делу о препятствовании предвыборной кампании «Гражданского договора»
В Лорийской области Армении еще один обвиняемый помещен под домашний арест по делу о препятствовании блоком «Сильная Армения» предвыборной кампании партии «Гражданский договор» (ГД).
Об этом Арменпресс сообщила пресс-секретарь Следственного комитета РА Кима Авдалян.
Всего по делу уже 11 обвиняемых, 6 из которых арестованы, а 5 помещены под домашний арест.
16 мая в поселках Норашен и Мецаван Лорийской области представители альянса «Сильная Армения» препятствовали предвбыорной кампании партии «Гражданский договор», блокируя им путь. Кампанию ГД в Лорийской области в тот день возглавлял министр обороны Республики Армения Сурен Папикян, который находится в отпуске.