Փաշինյանը կարևորել է ընտրական գործընթացների վրա ապօրինի ազդեցությունները բացառելուն ուղղված զգոնությունը չթուլացնելը
Առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ամենամեծ առաջնահերթությունները կլինեն դրանք միջազգային ստանդարտներին համապատասխան անցկացնելը՝ ապահովելու ՀՀ քաղաքացիների ազատ կամարտահայտությունը և բացառելու ընտրողների կամքի վրա ապօրինի ազդեցությունները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ կառավարության մայիսի 7-ի հերթական նիստում հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով մայիսի 8-ից մեկնարկող քարոզարշավի և խորհրդարանական ընտրությունների թեմային։
«Իհարկե, մինչ այս պահը մեր իրավապահներն ահռելի աշխատանք են իրականացրել, բայց նաև պետք է զգոնությունը չթուլացնել, որպեսզի բացառվի ընտրակաշառքների և այլ ապօրինի միջոցների ազդեցությունն ընտրությունների արդյունքների վրա»,-ընդգծել է Փաշինյանը՝ կարևորելով նաև քարոզարշավի ընթացքի օրինականության ապահովման ուղղությամբ իրավապահների ուշադրությունը։
Ըստ վարչապետի՝ առկա են բոլոր նախադրյալները ընտրությունները պատշաճ մակարդակով և ժողովրդավարության բոլոր կանոններին ու ստանդարտներին համապատասխան անցկացնելու համար՝ ապահովվելով ՀՀ բոլոր քաղաքացիների ազատ կամքի արտահայտումն ու արձանագրումը, ինչպես նաև մտքերի, գաղափարների, ծրագրերի մրցակցությունը։

Пашинян подчеркнул важность сохранения бдительности для исключения незаконного влияния на избирательный процесс
Главными приоритетами на предстоящих парламентских выборах станут их проведение в соответствии с международными стандартами, обеспечение свободного выражения воли граждан Республики Армения и исключение незаконного влияния на волю избирателей.
Как сообщает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян на очередном заседании правительства РА 7 мая, имея в виду начинающуюся 8 мая избирательную кампанию и предстоящие 7 июня парламентские выборы.
«Конечно, до настоящего момента наши сотрудники правоохранительных органов проделали огромную работу, но мы также не должны ослаблять бдительность, чтобы исключить влияние избирательных взяток и других незаконных средств на результаты выборов», — подчеркнул Пашинян, также отметив важность внимания сотрудников правоохранительных органов к обеспечению законности избирательного процесса.
По словам премьер-министра, созданы все предпосылки для проведения выборов на должном уровне и в соответствии со всеми правилами и нормами демократии, обеспечивающих выражение и отражение свободной воли всех граждан Республики Армения, а также конкуренцию мыслей, идей и программ.