ԱՄՆ վարչակազմն ամրապնդում է Հայաստանի հետ ռազմավարական գործընկերությունը. Թրամփ
Միացյալ Նահանգներն ու Հայաստանը միասին շարունակելու են իրենց ջանքերը՝ ուղղված ավելի անվտանգ և բարգավաճ աշխարհ կառուցելուն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ապրիլի 24-ին Սպիտակ տան կայքում հրապարակած հայ ժողովրդին ուղղված իր ուղերձում նշել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
Նա հստակեցրել է, որ ԱՄՆ վարչակազմն ամրապնդում է Հայաստանի հետ ռազմավարական գործընկերությունը՝ ստեղծելով նշանակալի հնարավորություններ հայ ժողովրդի համար և նպաստելով Հարավային Կովկասում կայուն ու երկարատև կայունության հաստատմանը։
«Այժմ ամերիկացիներն ու հայերը կանգնած են կողք կողքի՝ պատմական Խաղաղության խորհրդում, միավորված մեր ընդհանուր նպատակի շուրջ՝ սկիզբ դնելու ուժի վրա հիմնված խաղաղության նոր դարաշրջանի»,-նշված է ԱՄՆ նախագահի ուղերձում։

Администрация США укрепляет стратегическое партнерство с Арменией: Трамп
Соединенные Штаты и Армения вместе продолжат свои усилия, направленные на построение более безопасного и процветающего мира.
Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в послании президента США Дональда Трампа армянскому народу, опубликованном 24 апреля на сайте Белого дома.
Он уточнил, что администрация США укрепляет стратегическое партнерство с Арменией, создавая значительные возможности для армянского народа и способствуя установлению стабильной и долгосрочной устойчивости на Южном Кавказе.
«Теперь американцы и армяне стоят бок о бок на историческом Совете мира, единые в нашем стремлении открыть новую эру мира через силу», — отмечается в послании президента США.