Հանրահավաքին մասնակցելու նպատակով նյութապես շահագրգռելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
Քաղաքական ուժերից մեկի հանրահավաքին մասնակցելու նպատակով նյութապես շահագրգռելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, կատարվում է նախաքննություն:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնել է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը։
Նա նշել է, որ ՀՀ քննչական կոմիտե հաղորդում է ներկայացվել տելեգրամյան ալիքներում տարածվող ձայնագրության հիման վրա, որում երկու անձինք քննարկում են հանրահավաքի գնալու համար սննդով և գումարով ապահովելու հարցերը, ինչի հիման վրա էլ վարույթը նախաձեռնվել է:
Թե որ քաղաքական ուժին է առնչվում վարույթը, Քննչական կոմիտեից չեն մանրամասնել՝ խոստանալով լրացուցիչ մեկնաբանությամբ հանդես գալ նախաքննության արդյունքներով։

Инициировано уголовное производство по факту возбуждения материальной заинтересованности с целью участия в митинге одной из политических сил
По факту возбуждения материальной заинтересованности с целью участия в митинге одной из политических сил инициировано уголовное производство, ведется предварительное следствие. Об этом в беседе с Арменпресс сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Армении Кима Авдалян.
Она отметила, что в Следственный комитет было представлено сообщение на основании распространяемой в телеграм-каналах аудиозаписи, в которой два человека обсуждают вопросы обеспечения едой и деньгами для участия в митинге, на основании чего и было инициировано производство.
В Следственном комитете не уточнили, какой именно политической силы касается данное производство, пообещав выступить с дополнительными комментариями по результатам предварительного следствия.