Ադրբեջանից Հայաստան է ուղարկվել նավթամթերքի հերթական խմբաքանակը
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են Ադրբեջանից Հայաստան նավթամթերքի հերթական խմբաքանակն ուղարկելու մասին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները Հայաստան է ուղարկվել 1298 տոննա դիզվառելիք՝ 22 վագոնով։
Նշվում է, որ այս պահի դրությամբ Ադրբեջանից Հայաստան է ուղարկվել ընդհանուր առմամբ 6312 տոննա դիզվառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 տեսակի բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 տեսակի բենզին։
Հաղորդվում է, որ Ռուսաստանից Ադրբեջանի տարածքով իրականացվել է դեպի Հայաստան 240 տոննա պարարտանյութի մատակարարում։
Ռուսաստանից Ադրբեջանի տարածքով այս պահի դրությամբ ուղարկվել է 23.9 հազար տոննա ցորեն, ավելի քան 1100 տոննա պարարտանյութ և 68 տոննա հնդկաձավար։

Azerbaijan exports more fuel to Armenia
Azerbaijan has exported another batch of oil products to Armenia, according to the Azerbaijani APA news agency.
A total of 22 railcars (1,298 tons) of diesel fuel has been sent to Armenia, according to the report.
So far, Azerbaijan has exported 6,312 tons of diesel, 979 tons of AI-92 gasoline, and 2,955 tons of AI-95 gasoline to Armenia, according to APA.
In addition, another shipment from Russia (240 tons of fertilizer) to Armenia has been carried out via transit through Azerbaijan.
According to APA, to date, 23,900 tons of grain, more than 1,100 tons of fertilizer, and 68 tons of buckwheat have been transported from Russia to Armenia via Azerbaijan.