Քուվեյթում իրանական հարձակման հետևանքով վեց մարդ է վիրավորվել
Քուվեյթի առողջապահության նախարարության խոսնակ Աբդալլահ աս-Սանադը հայտարարել է, որ Իրանի կողմից երկրի հյուսիսում իրականացված հարձակման հետևանքով երկրի բնակելի թաղամասերից մեկում արկերի և բեկորների ընկնելու պատճառով վեց մարդ է վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Քուվեյթի KUNA լրատվական գործակալությունը։
Գործակալության տվյալներով՝ բժշկական շտապօգնության խմբերն ու ծառայություններն անմիջապես արձագանքել են միջադեպին։
«Բոլոր տուժածները ստացել են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն և գտնվում են կայուն վիճակում՝ առանց որևէ լուրջ բարդության»,- նշվել է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ Քուվեյթի պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում էմիրության օդային տարածքից հետ են մղել 9 բալիստիկ հրթիռ, 4 թևավոր հրթիռ, ինչպես նաև 31 անօդաչու։

В Кувейте шесть человек ранены в результате иранской атаки
Представитель Министерства здравоохранения Кувейта Абдулла аль-Санад заявил, что шесть человек получили ранения в результате иранской атаки на севере страны, когда снаряды и осколки упали на жилой район. Как передает Арменпресс, об этом сообщает кувейтское информационное агентство KUNA.
По данным агентства, на место происшествия отреагировали бригады скорой медицинской помощи и соответствующие службы.
«Всем пострадавшим была оказана необходимая медицинская помощь, их состояние стабильное, без серьезных осложнений», — говорится в сообщении.
Ранее Министерство обороны Кувейта сообщило, что за последние 24 часа из воздушного пространства эмирата были выведены 9 баллистических ракет, 4 крылатые ракеты, а также 31 беспилотник.