ԱՄԷ-ն և Հորդանանը հայտարարել են իրանական բալիստիկ հրթիռներ կալանելու մասին
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հակաօդային պաշտպանության միջոցներն ապրիլի 2-ին խոցել են Իրանի կողմից արձակված 19 բալիստիկ հրթիռ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է ԱՄԷ պաշտպանության նախարարությունը։
Բացի այդ, կալանվել և ոչնչացվել է իրանական 26 գրոհային անօդաչու թռչող սարք, հայտարարել են գերատեսչությունում։ Բեկորների ընկնելու հետևանքով զոհերի կամ ավերածությունների մասին չի հաղորդվում։
Հորդանանի պաշտպանության նախարարությունն իր հերթին հաղորդել է, որ թագավորության հակաօդային պաշտպանության ուժերն ապրիլի 2-ին խոցել են Իրանից արձակված մեկ բալիստիկ հրթիռ։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ փետրվարի 28-ին Իրանի դեմ ռազմական գործողության սկզբից ի վեր ամերիկա-իսրայելական հարվածների հետևանքով այդ երկրի հրթիռների և ԱԹՍ-ների արձակման հնարավորությունները «զգալիորեն կրճատվել են»։

ОАЭ и Иордания объявили о перехвате иранских баллистических ракет
Системы ПВО Объединенных Арабских Эмиратов сбили 19 баллистических ракет, запущенных Ираном 2 апреля. Как передает Арменпресс, об этом сообщило Министерство обороны ОАЭ.
Кроме того, были перехвачены и уничтожены 26 иранских ударных беспилотников, сообщило ведомство. Сообщений о жертвах или повреждениях в результате падения обломков не поступало.
В свою очередь, Министерство обороны Иордании сообщило, что силы ПВО королевства сбили одну баллистическую ракету, запущенную из Ирана 2 апреля.
Ранее президент США Дональд Трамп заявил, что с начала военных действий против Ирана 28 февраля возможности страны по запуску ракет и беспилотников были «значительно сокращены» в результате американо-израильских ударов.