Ալեն Սիմոնյանի հետ միջադեպի մասնակցի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել վարչական հսկողությունը և բացակայելու արգելքը
Ալեն Սիմոնյանի հետ միջադեպի մասնակցի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել  վարչական հսկողությունը  և բացակայելու արգելքը
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և մի խումբ անձանց միջև Երևանի Դեմիրճյան փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակներում միջադեպի մասնակից Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ դատարանը որպես խափանման միջոց է կիրառել  վարչական հսկողությունը և բացակայելու արգելքը։
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնել է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։
Քննչական կոմիտեն դատարանին միջնորդել էր Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառել տնային կալանքը։
Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով խուլիգանություն կատարելը):

В качестве меры пресечения в отношении участника инцидента с Аленом Симоняном были применены административный надзор и запрет на выезд
В рамках уголовного разбирательства, возбужденного по факту инцидента между спикером Национального собрания Аленом Симоняном и группой лиц на улице Демирчяна в Ереване, в качестве превентивной меры в отношении участника инцидента Микаэла Маргаряна суд применил административный надзор и запрет на выезд.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Республики Армения Кима Авдалян.
Следственный комитет обратился в суд с ходатайством о назначении Микаэлу Маргаряну домашнего ареста в качестве превентивной меры.
Против Микаэла Маргаряна возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 297 Уголовного кодекса (хулиганство с использованием информационных или коммуникационных технологий).