Ընդլայնվել է այն երկրների ցանկը, որոնց քաղաքացիներն Իրանից տեղափոխվել են Հայաստանի տարածքով. ՀՀ ԱԳՆ
ՀՀ ԱԳՆ-ի կողմից տարածված նախորդ հաղորդագրությունից հետո ընդլայնվել է այն երկրների ցանկը, որոնց քաղաքացիները փետրվարի 28-ից մարտի 10-ն ընկած ժամանակահատվածում Իրանից տեղափոխվել են Հայաստանի տարածքով. այդ երկրների թիվը հասել է 46-ի՝ ներառելով նաև Կանադան, Հունաստանը, Սերբիան, Ֆինլանդիան և Եգիպտոսը: Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանի ֆեյսբուքյան գրառումը։
Ցանկում ընդգրկված են հարևան երկրներից՝ Վրաստանը, Իրանը, Թուրքիան, Ամերիկյան մայրցամաքի երկրներից՝ ԱՄՆ-ն, Կանադան, Մեքսիկան, Ուրուգվայը, Եվրոպական երկրներից՝ Ավստրիան, Գերմանիան, Իտալիան, Լատվիան, Հունաստանը, Միացյալ Թագավորությունը, Նիդերլանդները, Նորվեգիան, Շվեդիան, Շվեյցարիան, Պորտուգալիան, Սերբիան, Ուկրաինան, Ֆինլանդիան, Ֆրանսիան, Եվրասիական և Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանների երկրներից՝ Ավստրալիան, Բելառուսը, Թուրքմենստանը, Հնդկաստան, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Նեպալը, Նոր Զելանդիան, Չինաստանը, Տաջիկստանը, Ռուսաստանը, Ուզբեկստանը, Ֆիլիպինները, Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի երկրներից՝ Գվինեան, Եգիպտոսը, Եմենը, Զիմբաբվեն, Իրաքը, Լիբանանը, Հարավային Աֆրիկան, Մարոկկոն, Նիգերիան, Սիերա Լեոնեն, Սիրիան։

Увеличился список стран, граждане которых были эвакуированы из Ирана через территорию Армении
В период после предыдущего заявления МИД Армении увеличился список стран, граждане которых были эвакуированы из Ирана через территорию Армении в период с 28 февраля по 10 марта. Число этих стран достигло 46, включая Канаду, Грецию, Сербию, Финляндию и Египет. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
В список входят соседние страны: Грузия, Иран, Турция; страны американского континента: США, Канада, Мексика, Уругвай; европейские страны: Австрия, Германия, Италия, Латвия, Греция, Великобритания, Нидерланды, Норвегия, Швеция, Швейцария, Португалия, Сербия, Украина, Финляндия, Франция; страны Евразийского и Азиатско-Тихоокеанского регионов: Австралия, Беларусь, Туркменистан, Индия, Казахстан, Кыргызстан, Непал, Новая Зеландия, Китай, Таджикистан, Россия, Узбекистан, Филиппины; страны Ближнего Востока и Африки: Гвинея, Египет, Йемен, Зимбабве, Ирак, Ливан, Южная Африка, Марокко, Нигерия, Сьерра-Леоне, Сирия.