Օմանից Երևան ևս մեկ հատուկ չվերթ կիրականացվի
Օմանից Երևան մարտի 4–ին ևս մեկ հատուկ չվերթ կիրականացվի, որով Հայաստան կժամանեն Մերձավոր Արևելքում և Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետևանքով տարածաշրջանի տարբեր երկրներում մնացած քաղաքացիները:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի դեսպանատունը՝ նշելով, որ Մասկատ-Երևան թռիչքի տոմսերը կարող են ձեռք բերել՝ զանգահարելով +37433309013 կամ +37494366540 հեռախոսահամարներով։
«Այն քաղաքացիներն, ովքեր արդեն ունեն և ձեռք կբերեն Fly One ընկերության կողմից մարտի 4-ին երեկոյան ժամը 21:00-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան տոմսերը, կարող են օգտվել ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպված անվճար տեղափոխման հնարավորությունից։
Տեղափոխման ցանկացություն ունեցող քաղաքացիներին խնդրում ենք անհատապես գրանցվել հետևյալ հղումով՝ https://forms.gle/v9UNjFN34GxUy7zr6՝ մինչև երեկոյան ժամը 20։00-ն»,– հայտնում են դեսպանությունից։
Ավտոբուսները շարժվելու են հետևյալ վայրերից և ժամանակացույցով․
Աբու Դաբի- ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության տարածքից (President Joko Widodo str. 63)՝ մարտի 4-ին ժամը 02:00-ին, ուղևորների հավաքը ժամը 01:30-ին։
Դուբայ՝ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության տարածքից (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) մարտի 4-ին ժամը 02:00-ին, ուղևորների հավաքը ժամը 01:30-ին։
Դեսպանությունից զգուշացնում են, որ գրանցվեն բացառապես այն քաղաքացիները, որոնք արդեն ունեն մարտի 4-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան թռիչքի հաստատված տոմս։
Ընդգծվում է, որ Աբու Դաբիից և Դուբայից մինչև Մասկատի օդանավակայան ճանապարհի տևողությունը մոտ 12-13 ժամ։
Օմանից առաջին հատուկ չվերթը մարտի 3-ին ժամը 06:15-ին ժամանել է Երևան։ Չվերթով Հայաստան են ժամանել Մերձավոր Արևելքում և Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետևանքով տարածաշրջանի տարբեր երկրներում մնացած քաղաքացիները:

Из Омана в Ереван будет выполнен еще один специальный рейс
Еще один специальный рейс из Омана в Ереван будет выполнен 4 марта, который доставит в Армению граждан, оказавшихся в различных странах региона из-за ситуации на Ближнем Востоке и вокруг Ирана.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило посольство Армении в Объединенных Арабских Эмиратах, отметив, что билеты на рейс Маскат-Ереван можно приобрести по телефонам +37433309013 или +37494366540.
“Граждане, которые уже приобрели или приобретут билеты на рейс Маскат-Ереван, запланированный на 4 марта в 21:00 компанией Fly One, могут воспользоваться возможностью бесплатного проезда, организованного посольством Республики Армения в ОАЭ и генеральным консульством Республики Армения в Дубае.
Желающих совершить поездку просят зарегистрироваться лично по следующей ссылке: https://forms.gle/v9UNjFN34GxUy7zr6 до 20:00”, — сообщает посольство.
Автобусы будут отправляться из следующих мест и по следующему расписанию:
Абу-Даби — от здания посольства Республики Армения в ОАЭ (ул. Президента Джоко Видодо, 63) 4 марта в 02:00, встреча пассажиров в 01:30.
Дубай — от здания генерального консульства Республики Армения (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) 4 марта в 02:00, встреча пассажиров в 01:30.
Посольство предупреждает, что регистрироваться следует только гражданам, уже имеющим подтвержденный билет на рейс Маскат-Ереван 4 марта.
Подчеркивается, что поездка из Абу-Даби и Дубая в аэропорт Маската занимает около 12-13 часов.
Первый специальный рейс из Омана прибыл в Ереван в 06:15 3 марта. Этот рейс доставил в Армению граждан, оказавшихся в различных странах региона из-за ситуации на Ближнем Востоке и вокруг Ирана.