Օմանից Երևան ևս մեկ հատուկ չվերթ կիրականացվի
Օմանից Երևան մարտի 4–ին ևս մեկ հատուկ չվերթ կիրականացվի, որով Հայաստան կժամանեն Մերձավոր Արևելքում և Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետևանքով տարածաշրջանի տարբեր երկրներում մնացած քաղաքացիները:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի դեսպանատունը՝ նշելով, որ Մասկատ-Երևան թռիչքի տոմսերը կարող են ձեռք բերել՝ զանգահարելով +37433309013 կամ +37494366540 հեռախոսահամարներով։
«Այն քաղաքացիներն, ովքեր արդեն ունեն և ձեռք կբերեն Fly One ընկերության կողմից մարտի 4-ին երեկոյան ժամը 21:00-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան տոմսերը, կարող են օգտվել ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպված անվճար տեղափոխման հնարավորությունից։
Տեղափոխման ցանկացություն ունեցող քաղաքացիներին խնդրում ենք անհատապես գրանցվել հետևյալ հղումով՝ https://forms.gle/v9UNjFN34GxUy7zr6՝ մինչև երեկոյան ժամը 20։00-ն»,– հայտնում են դեսպանությունից։
Ավտոբուսները շարժվելու են հետևյալ վայրերից և ժամանակացույցով․
Աբու Դաբի- ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության տարածքից (President Joko Widodo str. 63)՝ մարտի 4-ին ժամը 02:00-ին, ուղևորների հավաքը ժամը 01:30-ին։
Դուբայ՝ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության տարածքից (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) մարտի 4-ին ժամը 02:00-ին, ուղևորների հավաքը ժամը 01:30-ին։
Դեսպանությունից զգուշացնում են, որ գրանցվեն բացառապես այն քաղաքացիները, որոնք արդեն ունեն մարտի 4-ին կայանալիք Մասկատ-Երևան թռիչքի հաստատված տոմս։
Ընդգծվում է, որ Աբու Դաբիից և Դուբայից մինչև Մասկատի օդանավակայան ճանապարհի տևողությունը մոտ 12-13 ժամ։
Օմանից առաջին հատուկ չվերթը մարտի 3-ին ժամը 06:15-ին ժամանել է Երևան։ Չվերթով Հայաստան են ժամանել Մերձավոր Արևելքում և Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետևանքով տարածաշրջանի տարբեր երկրներում մնացած քաղաքացիները:

FlyOne Armenia will operate another special flight from Muscat to Yerevan for citizens stranded in the Middle East amid ongoing turmoil.
The Armenian Embassy in the UAE and the Consulate General in Dubai are providing free transportation to Muscat for citizens who have purchased tickets for the March 4 flight at 21:00. Citizens using this free transportation service are requested to register via this link by 20:00. Tickets can be acquired by calling +374 33 309013 or +374 94 366540.
Buses will depart from the following locations according to the schedule:
Abu Dhabi, UAE: From the premises of the Embassy of Armenia (President Joko Widodo St. 63) on March 4 at 02:00, with passenger assembly at 01:30.
Dubai: From the premises of the Consulate General of Armenia (GoldCrest Executive Tower, JLT, Cluster C) on March 4 at 02:00, with passenger assembly at 01:30.
The journey from Abu Dhabi and Dubai to Muscat Airport takes approximately 12–13 hours.
The first special flight from Muscat, Oman, landed in Yerevan at 06:15 on March 3. Operated by FlyOne Armenia, the flight carried Armenian passengers who had been stranded in various countries across the region due to turmoil in the Middle East and the situation around Iran, which disrupted air travel because of airspace closures. Stranded Armenian citizens across the region who wished to return to Yerevan were asked to gather in Muscat, with FlyOne Armenia organizing the flight.