Թրամփը հաստատել է՝ ԱՄՆ-ն լայնածավալ մարտական գործողություններ է սկսել Իրանի դեմ
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ այս մասին Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Truth Social էջում հրապարակված տեսաուղերձում։
«Միացյալ Նահանգների զինված ուժերը լայնածավալ մարտական  գործողություն են սկսել Իրանում: Մեր նպատակն է պաշտպանել ամերիկյան ժողովրդին իրանյան ռեժիմի սպառնալիքներից։ Մենք կոչնչացնենք նրանց հրթիռները, նրանց ռազմածովային նավատորմը», - ասել է Թրամփը։
Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանը փորձում էր վերականգնել իր միջուկային ծրագիրը և շարունակել զարգացնել հեռահար հրթիռների համակարգը, որոնք կարող են սպառնալ Եվրոպային, ամերիկյան զորքերին, որոնք տեղակայված են արտերկրում, ինչպես նաև կարող էին հասնել մինչև Ամերիկա մայրցամաք։
«ԱՄՆ-ն ձեռնարկում է լայնածավալ գործողություն, որպեսզի կանխի արմատական դիկտատուրայի սպառնալիքն Ամերիկայի նկատմամբ»,- հայտարարել է ԱՄՆ նախագահը։

Трамп подтвердил начало крупномасштабной военной операции США против Ирана
Как передает Арменпресс, Дональд Трамп заявил об этом в видеообращении, опубликованном на странице Truth Social.
«Вооруженные силы США начали масштабную военную операцию в Иране. Наша цель — защитить американский народ от угроз со стороны иранского режима. Мы уничтожим их ракеты, их военно-морской флот», — заявил Трамп.
Трамп заявил, что Иран пытается возродить свою ядерную программу и продолжить разработку системы баллистических ракет большой дальности, которая может угрожать Европе, американским войскам, дислоцированным за рубежом, и может достигать Америки.
«Соединенные Штаты предпринимают масштабные действия для предотвращения угрозы радикальной диктатуры в Америке», — заявил президент США.