ՀՀ դեսպանը մասնակցել է Մարկո Ռուբիոյի կողմից հրավիրված Հազվագյուտ հանածոների թեմայով նախարարական համաժողովին
Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը փետրվարի 4-ին մասնակցել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի կողմից հրավիրված Հազվագյուտ հանածոների թեմայով նախարարական համաժողովին։
Նշվում է, որ համաժողովին ելույթով են հանդես եկել ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը, ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն, ԱՄՆ նախագահի հատուկ օգնական և Ազգային անվտանգության խորհրդում գլոբալ մատակարարման շղթաների հարցերով ավագ տնօրեն Դեյվիդ Քոփլին։
Միջոցառմանը մասնակցել են ավելի քան 50 երկրների ներկայացուցիչներ, որոնց միավորում էր հազվագյուտ օգտակար հանածոների մատակարարման շղթաների դիվերսիֆիկացման և կայունացման ուղղությամբ համագործակցելու համատեղ հանձնառությունը։

Armenian Ambassador to U.S. attends Critical Minerals Ministerial hosted by Marco Rubio
On February 4, Armenian Ambassador to the United States Narek Mkrtchyan attended Critical Minerals Ministerial at the U.S. Department of State, hosted by U.S. Secretary of State Marco Rubio, the Armenian embassy reported.
The conference featured remarks by U.S. Vice President J.D. Vance, U.S. Secretary of State Marco Rubio, and David Coplin, Special Assistant to the President and Senior Director for Global Supply Chains at the National Security Council.
The event brought together representatives from over 50 countries who share a commitment to collaborating on securing, diversifying, and stabilizing critical minerals supply chains.