Տիգրան Ավինյանն Ամանորի և սուրբծննդյան տոների առթիվ պարգևատրել է մի խումբ աշխատակիցների
Ամանորի և սուրբծննդյան տոների առթիվ՝ բարեխիղճ աշխատանքային գործունեության, ինչպես նաև պետական կառավարման համակարգում արդյունավետ աշխատանքի և համագործակցության համար Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը շնորհակալագրերով, պատվոգրերով ու «Էրեբունի-Երևան-2800»-ամյակի հուշամեդալով է պարգևատրել քաղաքապետարանի աշխատակազմի, համայնքային մի շարք կառույցների աշխատակիցներին ու քաղաքապետարանի գործընկեր կառույցների ներկայացուցիչներին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի լրատվության վարչությունից։
«2025 թվականը Երևանի քաղաքապետարանի համար եղել է իսկապես արդյունքներով լի տարի։ Շինարարության և բարեկարգման, քաղաքաշինության, թվայնացման, առողջապահության, հանրակրթության և մի շարք այլ կարևոր ոլորտներում մենք միասին գրանցել ենք այնպիսի արդյունքներ, որոնք կարելի է բնութագրել որպես բացառիկ։ Այս ամենը հնարավոր է դարձել ձեր ամենօրյա աշխատանքի, պատասխանատվության, մասնագիտական մոտեցման շնորհիվ։ Վստահ եմ, որ երևանցիները տեսնում և զգում են քաղաքում գրանցված փոփոխությունները, որոնց ետևում կանգնած եք դուք: Ձեր ներդրումը եղել է կարևոր ոչ միայն առանձին ծրագրերի, այլև ամբողջ քաղաքային համակարգի արդյունավետ աշխատանքի համար։ Այս փոքրիկ ուշադրությունը երախտագիտության նշան է ձեր նվիրվածության և հետևողականության համար»,-ասել է Ավինյանը։
Նա շեշտել է, որ առջևում նոր փուլ է. 2026 թվականին սպասվում են ավելի մեծ աշխատանքներ, ավելի բարձր նշաձողեր և ավելի հավակնոտ նպատակներ։
«Վստահ եմ, որ նույն թիմային աշխատանքով և նույն պատասխանատվությամբ մենք կգրանցենք էլ ավելի մեծ ձեռքբերումներ՝ ի նպաստ Երևանի և երևանցիների»,- նշել է քաղաքապետը:

Тигран Авинян наградил группу сотрудников мэрии Еревана
По случаю Нового года и Рождества мэр Еревана Тигран Авинян наградил сотрудников мэрии, работников ряда коммунальных структур и представителей партнерских структур мэрии благодарственными письмами, дипломами и медалями «Эребуни-Ереван-2800» за добросовестную работу, а также за эффективную работу и сотрудничество в системе государственного управления. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата мэрии Еревана.
«2025 год стал поистине плодотворным для мэрии Еревана. В строительстве и благоустройстве, городском развитии, цифровизации, здравоохранении, общем образовании и ряде других важных областей мы вместе добились результатов, которые можно назвать исключительными. Все это стало возможным благодаря вашей ежедневной работе, ответственности и профессиональному подходу. Я уверен, что жители Еревана видят и чувствуют изменения, произошедшие в городе, за которыми стоите вы. Ваш вклад важен не только для отдельных программ, но и для эффективной работы всей системы мэрии.
Этот небольшой жест – знак благодарности за вашу преданность и последовательность.
Впереди новый этап. В 2026 году нас ждет еще большая работа, более высокие вехи и более амбициозные цели. Я уверен, что с той же командной работой и той же ответственностью мы добьемся еще больших успехов на благо Еревана и его жителей», – отметил мэр.