ԱՄՆ և Ռուսաստանի նախագահները հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են Ուկրաինայի հարցը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դեկտեմբերի 29-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ․ կողմերն անդրադարձել են Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին սոցիալական ցանցում հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը։
«Նախագահ Թրամփն ավարտեց Ուկրաինայի վերաբերյալ դրական զրույցը նախագահ Պուտինի հետ»,- գրել է նա։
Սա երկու երկրների ղեկավարների 10-րդ հեռախոսազրույցն էր 2025 թվականի ընթացքում։ Թրամփը և Պուտինը զրուցել էին նաև դեկտեմբերի 28-ին՝ պայմանավորվելով հեռախոսազրույց անցկացնել նաև Մար-ա-Լագոյում ԱՄՆ նախագահի և Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հանդիպումից հետո։

Президенты США и России во время телефонного разговора обсудили российско-украинскую войну
Президент США Дональд Трамп 29 декабря провел телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным. Стороны обсудили российско-украинскую войну. Как сообщает Арменпресс, об этом написала в социальной сети пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Левитт.
«Президент Трамп завершил позитивный разговор с президентом Путиным относительно Украины», — написала она.
Это был десятый телефонный разговор между лидерами двух стран в течение 2025 года. Трамп и Путин также общались 28 декабря, договорившись о телефонном разговоре после встречи президента США и президента Украины Владимира Зеленского в Мар-а-Лаго.