Վլադիմիր Պուտինը Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը դեկտեմբերի 21-ին Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում կատարելով Կրեմլի մամուլի ծառայությանը։
Նշենք, որ Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին իր մասնակցության մասին հայտարարել է նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստը նախատեսված է դեկտեմբերի 21-ին՝ Ռուսաստանի Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում: Դեկտեմբերի 21-22 Սանկտ Պետերբուրգում պլանավորված է նաև ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը։

Владимир Путин примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета в Санкт-Петербурге
Президент РФ Владимир Путин 21 декабря в Санкт-Петербурге примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета.
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает пресс-служба Кремля.
Отметим, что о своем участии в заседании Высшего Евразийского экономического совета также объявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Заседание Высшего Евразийского экономического совета запланировано на 21 декабря в Санкт-Петербурге. 21-22 декабря в Санкт-Петербурге также запланирована неформальная встреча лидеров стран СНГ.