Զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ․ ՔԿ
Զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ «Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանն՝ ի պատասխան ԶԼՄ-ների՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 12-ին զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ հարցումների։
«Ըստ նախնական տվյալների՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել գլխի շրջանում, ինչի հետևանքով մահացել է»,– նշում է խոսնակը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնել էին, որ դեկտեմբերի 12-ին ժամը 16:00-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է զինծառայող Սմբատ Մհերի Կիրակոսյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով:

В связи со смертью военнослужащего возбуждено уголовное дело. Следственный комитет
Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Республики Армения Кима Авдалян в ответ на запросы СМИ относительно смерти военнослужащего 12 декабря 2025 года.
«По предварительным данным, военнослужащий выстрелил себе в голову из прикрепленного к нему оружия, в результате чего скончался», — отметила пресс-секретарь.
Министерство обороны РА сообщило, что 12 декабря около 16:00 часов было обнаружено тело военнослужащего Смбата Мгеровича Киракосяна с огнестрельным ранением.