ՀՀ դեսպանը և Իրանի Մեջլիսի նախագահի օգնականն անդրադարձել են տարածաշրջանային օրակարգի հարցերի
Իրանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը հանդիպել է Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահի՝ միջազգային հարցերով հատուկ օգնական Աբոլֆազլ Ամույիի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Իրանում ՀՀ դեսպանությունը՝ ներկայացնելով հանդիպման մանրամասները։
Նշվում է, որ զրուցակիցները քննարկել են երկու երկրների խորհրդարանների միջև համագործակցության խորացման և շփումների ակտիվացման հարցերը։
«Այդ համատեքստում կարևորվել են խորհրդարանական բարձրաստիճան պատվիրակությունների առաջիկա փոխայցելությունները»,-նշել է դեսպանությունը։

Посол Армении провел встречу со специальным помощником председателя Меджлиса Ирана по международным вопросам
Посол Армении в Иране Григор Акопян встретился со специальным помощником председателя Меджлиса Исламской Республики Иран по международным вопросам Абольфазлем Амуйи.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства, собеседники обсудили вопросы углубления сотрудничества и активизации контактов между парламентами двух стран.
В этом контексте была подчеркнута важность предстоящих взаимных визитов высокопоставленных парламентских делегаций.