ՀՀ ԱԺ նախագահը ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահի ուշադրությունն է հրավիրել Ադրբեջանում գտնվող հայ գերիների խնդրին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 24-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահ, ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասայի (Պորտուգալիա) հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ–ի տարածած հաղորդագրությունից, ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահը դրական է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումները` նշելով, որ իրենք շարունակելու են աջակցել այդ գործընթացին:
Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերը:
Ալեն Սիմոնյանը Լուիս Գրասայի ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանում գտնվող հայ գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին:

Speaker of Parliament Alen Simonyan met with OSCE Parliamentary Assembly Vice President and OSCE PA Special Representative on the South Caucasus, Luís Graça, in Yerevan.
Luís Graça positively assessed the ongoing democratic reforms in Armenia and expressed continued support for the process, the parliament’s press service said.
The discussions focused on Armenia–EU cooperation, the normalization process between Armenia and Azerbaijan, and regional developments.
Speaker Alen Simonyan also drew Luís Graça’s attention to the issue of Armenian captives, unlawfully detained, and missing persons in Azerbaijan.