Անահիտ Մանասյանն ու Լաուրա Միլնը քննարկել են առաջիկա ծրագրերը
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն ընդունել է Ռաուլ Վալլենբերգի անվան մարդու իրավունքների և մարդասիրական իրավունքի ինստիտուտի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լաուրա Միլնին:
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, Անահիտ Մանասյանը բարձր է գնահատել երկու հաստատությունների միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը՝ կարևորելով Ռաուլ Վալլենբերգի անվան մարդու իրավունքների և մարդասիրական իրավունքի ինստիտուտի հայաստանյան գրասենյակի հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են 2025 թվականին իրականացված համատեղ նախաձեռնություններին և քննարկել առաջիկա ծրագրերն ու համագործակցության հնարավոր նոր ուղիները։

Human Rights Defender of the Republic of Armenia, Anahit Manasyan, received Laura Milne, Director of the Armenian Office of the Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law.
According to Human Rights Defender's Office, Manasyan highly appreciated the effective cooperation established between the two institutions, emphasizing the importance of the programs implemented jointly with the Armenian office of the Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law.
The sides discussed the joint initiatives implemented in 2025. Upcoming programs and possible new ways of cooperation were touched upon at the meeting. At the end of the meeting, the parties agreed to continue and deepen cooperation.