CORLEAP 14-րդ տարեկան համաժողովի մասնակիցներն այցելել են Երևանի հ. 23 մսուր-մանկապարտեզ
Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանային և տեղական իշխանությունների համաժողովի (CORLEAP)-ի 14-րդ տարեկան հանդիպման ընթացքում համաժողովի մասնակիցները Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանի ուղեկցությամբ այցելել են Երևանի հ. 23 մսուր-մանկապարտեզ, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին:
Նախակրթարանը վերակառուցվել է Էներգաարդյունավետության ծրագրով: Այս գործում Երևանին աջակցել է Եվրոպական միությունը, Եվրոպական ներդրումային բանկը, Արևելյան Եվրոպայի էներգաարդյունավետության և շրջակա միջավայրի հիմնադրամը, Կանաչ կլիմայի հիմնադրամն ու ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագիրը:
Որպես աշխատանքների պարտադիր բաղադրիչ՝ մանկապարտեզում իրագործվել են սեյսմիկ ամրացման ու էներգաարդյունավետացման միջոցառումներ:

Participants of 14th CORLEAP annual meeting visit renovated kindergarten in Yerevan
Participants of the 14th Annual Meeting of the Conference of Regional and Local Authorities for the Eastern Partnership (CORLEAP), held in Yerevan, visited public Nursery and Kindergarten No. 23 to review the renovation.
Yerevan City Councillor Armen Galjyan, head of the Civil Contract faction in the Yerevan City Council, accompanied the delegation, City Hall said in a press release.
The kindergarten was reconstructed under an energy efficiency project supported by the European Union, the European Investment Bank, the Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership, the Green Climate Fund, and the United Nations Development Programme.