ԵՏՀ խորհրդի նիստում քննարկվել է Հայաստանի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի վարորդների՝ ՌԴ-ում գտնվելու տևողության սահմանափակման հարցը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսակապի միջոցով մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական խորհրդի հերթական նիստին, որի օրակարգում ընդգրկված էին տասնյակից ավելի հարցեր։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ նիստի ընթացքում քննարկվել է նաև Հայաստանի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի վարորդների՝ Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվելու տևողության սահմանափակման հարցը։
Քննարկման ընթացքում ռուսական կողմը տեղեկացրել է, որ հասկանում է խնդրի հրատապությունը և աշխատում է հարցի լուծման ուղղությամբ։
Նշվել է նաև, որ Ռուսաստանի Դաշնության պատկան մարմիններում ներկայումս շրջանառվում է գործող օրենքում համապատասխան փոփոխություններ կատարելու մասին իրավական ակտի նախագիծ։

Duration of stay of Armenian, Kazakh and Kyrgyz drivers in Russia discussed at EEC session
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan participated via videoconference in the regular session of the Eurasian Economic Council, the agenda of which included more than a dozen issues, his office said.
The issue of limitation of the duration of stay of drivers from Armenia, Kazakhstan and Kyrgyzstan in the Russian Federation was also discussed during the session.
During the discussion, the Russian side informed that it understands the urgency of the problem and is working towards a solution to the issue.
It was also noted that a bill on making relevant amendments to the current law is currently being circulated in the relevant bodies of the Russian Federation.