Պուտինը և Ալիևը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները
Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Իլհամ Ալիևը հեռախոսազրույցում քննարկել են երկկողմ օրակարգի մի շարք հրատապ հարցեր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Նրանք վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ շարունակելու առևտրատնտեսական կապերի զարգացումը և իրականացնելու համատեղ նախագծեր էներգետիկայի, տրանսպորտի և լոգիստիկայի ոլորտներում», - հավելել են Կրեմլում։
Ըստ հաղորդագրության՝ երկու նախագահներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային համագործակցության և միջազգային իրավիճակի մի շարք ասպեկտների։ Նրանք պայմանավորվել են շարունակել շփումները տարբեր մակարդակներում։

Путин и Алиев обсудили двусторонние отношения
Президенты России и Азербайджана Владимир Путин и Ильхам Алиев обсудили в телефонном разговоре ряд актуальных вопросов двусторонней повестки дня. Об этом, как передает “Арменпресс”, сообщила пресс-служба Кремля.
Был “подтвержден взаимный настрой на дальнейшее развитие торгово-экономических связей, реализацию совместных проектов в энергетике и транспортно-логистической сфере”, — сообщили в Кремле.
Президенты также затронули ряд аспектов регионального сотрудничества и международной обстановки. Условлено о продолжении контактов на различных уровнях.