Ադրբեջանը վերացրել է դեպի Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները. Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը վերացրել է դեպի Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է ադրբեջանական APA գործակալությունը, Ադրբեջանի նախագահն այս մասին հայտարարել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ։
«Ցանկանում եմ նշել, որ Ադրբեջանը վերացրել է բոլոր սահմանափակումները դեպի Հայաստան բեռների տարանցման համար։ Այդպիսի առաջին տարանցումը եղել է ղազախական ցորենի տեղափոխումը Հայաստան։ Կարծում եմ, որ սա նաև լավ ցուցիչ է այն բանի, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղությունն արդեն ոչ միայն թղթի վրա է, այլ նաև գործնական արտահայտում ունի»,- ասել է Ալիևը։

Азербайджан снял все ограничения на транзит грузов в Армению: Алиев
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Азербайджан снял все ограничения на транзит товаров в Армению.
Как передает “Арменпресс”, азербайджанское агентство APA сообщает, что президент Азербайджана сделал это заявление на совместной пресс-конференции с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым.
“Хочу отметить, что Азербайджан снял все ограничения на транзит товаров в Армению. Первым таким транзитом стала перевозка казахстанской пшеницы в Армению. Считаю, что это также хороший показатель того, что мир между Азербайджаном и Арменией уже не только на бумаге, но и имеет практическое выражение”, — заявил Алиев.