«bank24.am»-ը գործում է ՀՀ կենտրոնական բանկի վերահսկողության շրջանակից դուրս. ԿԲ-ն զգուշացնում է
Կենտրոնական բանկի կողմից ձեռք բերված տեղեկությունների ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ «bank24.am» անվանումով ներկայացող ընկերությունը իր կողմից բացված կայքէջերի և տարբեր սոցիալական ցանցերում (Tiktok, Facebook, Instagram) հրապարակված գովազդների միջոցով հանդես է գալիս վարկեր տրամադրելու հրապարակային առաջարկությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԿԲ-ի տարածած հայտարարության մեջ նշվում է, որ ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից վերոնշյալ ընկերությանը չի տրամադրվել որևէ տեսակի գործունեություն իրականացնելու լիցենզիա, հետևաբար՝ վերջինս գործում է ՀՀ կենտրոնական բանկի վերահսկողության շրջանակից դուրս:
«Զեղծարարություններից և ֆինանսական կորուստներից խուսափելու նպատակով քաղաքացիներին հորդորում ենք զգոն լինել և օգտվել բացառապես ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից լիցենզավորված ֆինանսական ծառայություններ մատուցող կազմակերպություններից»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Կենտրոնական բանկի կողմից լիցենզավորված բանկերի և վարկային կազմակերպությունների ցանկը ներկայացված են ՀՀ կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքէջում (www.cba.am) հետևյալ հղումներով՝

«bank24.am» действует вне сферы контроля Центрального банка Армении - Центральный банк предупреждает
В результате изучения информации, полученной Центральным банком Армении, было установлено, что компания, представляющая себя под названием «bank24.am», делает публичное предложение о предоставлении кредитов через открытые ею веб-сайты и рекламу, размещенную в различных социальных сетях (TikTok, Facebook, Instagram).
Как сообщает Арменпресс, в заявлении Центрального банка РА говорится, что указанная компания не получала лицензию на осуществление какой-либо деятельности от Центрального банка Армении, следовательно, действует вне сферы контроля Центрального банка Армении.
«Во избежание мошенничества и финансовых потерь призываем граждан проявлять бдительность и пользоваться финансовыми услугами только организаций, лицензированных Центральным банком Армении», — говорится в заявлении.
Перечень банков и кредитных организаций, лицензированных Центральным банком, представлен на официальном сайте Центрального банка Республики Армения (www.cba.am) по следующим ссылкам: