Արմեն Գրիգորյանն ու Սերգեյ Կոպիրկինը քննարկել են Հայաստան-Ռուսաստան օրակարգին առնչվող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԽ գրասենյակի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ռուսաստան երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր և անդրադարձել հետագա փոխգործակցությանը: Այս համատեքստում կարևորվել է երկու երկրների ԱԽ գրասենյակների միջև համագործակցության շարունակականությունը:
Զրուցակիցները նաև քննարկել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները և մտքեր փոխանակել արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի շուրջ:

Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, has met with the Russian Ambassador Sergey Kopyrkin.
Grigoryan’s office said that the two officials discussed “matters pertaining to the Armenia-Russia bilateral agenda”, and also addressed further partnership. “In this context, the continuity of cooperation between the Security Council Offices of both countries was highlighted.”
Secretary Grigoryan and Ambassador Kopyrkin also discussed the latest regional developments and exchanged views about the security situation beyond the region.