Թրամփը մտադիր է չորս շաբաթից հանդիպել Սի Ծինփինի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ մոտ մեկ ամսից հանդիպում կանցկացնի Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա գրել է իր Truth Social հարթակում:
Թրամփը նշել է, որ սոյայի աճեցմամբ զբաղվող ֆերմերները տուժում են, քանի որ Չինաստանը, ելնելով «բանակցային» պատճառներից, ԱՄՆ-ից սոյա չի գնում:
«Ես Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի հետ հանդիպում կունենամ չորս շաբաթից, և սոյան կլինի քննարկման հիմնական թեմաներից մեկը», - նշել է Թրամփը։
Նա հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն մեծ գումար է աշխատում մաքսատուրքերի շնորհիվ, և դրա մի մասը կհատկացվի ֆերմերներին օգնությանը:

Трамп планирует встретиться с Си Цзиньпином через четыре недели
Президент США Дональд Трамп объявил, что встретится с председателем КНР Си Цзиньпином примерно через месяц. Как сообщает “Арменпресс”, об этом он написал на своей платформе Truth Social.
Трамп отметил, что фермеры, выращивающие сою, страдают, поскольку Китай, лишь ведет переговоры, и не покупает сою у США.
“Я проведу встречу с председателем Китая Си Цзиньпином через четыре недели, и основной темой обсуждения станут соевые бобы”, - сказал Трамп.
Он заявил, что Соединенные Штаты зарабатывают большие деньги на пошлинах, и часть этих денег будет направлена ​​на помощь фермерам.