Արարատ Միրզոյանն ու Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել աշխարհաքաղաքական, տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ
ՄԱԿ ԳԱ 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են՝ զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ Հայաստան-ԵՄ գործընկերությունը դինամիկ զարգանում է՝ ընդգրկելով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ուղղությունները։
Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել աշխարհաքաղաքական, տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ և դրանց պայմաններում առանձնանշել ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցության առաջնահերթ ծրագրերը։
Որպես տարածաշրջանային կայունության և խաղաղության կարևոր գործոն՝ ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԵՄ ԱԳԱՔ բարձր ներկայացուցիչը քննարկել են միջազգային հաղորդակցության ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր։

Арарат Мирзоян и Кая Каллас обменялись мнениями по геополитическим и региональным развитиям
В рамках 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с Верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Каей Каллас.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на МИД РА, собеседники с удовлетворением отметили динамичное развитие партнерства Армения-ЕС, охватывающего все сферы взаимного интереса.
Арарат Мирзоян и Кая Каллас обменялись мнениями по геополитическим и региональным событиям, выделив в их контексте приоритетные программы сотрудничества Армения-ЕС.
Министр иностранных дел РА и Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности обсудили вопросы, связанные с реализацией международных коммуникационных программ, которые являются важным фактором региональной стабильности и мира.