Արարատ Միրզոյանն ու Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել աշխարհաքաղաքական, տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ
ՄԱԿ ԳԱ 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են՝ զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ Հայաստան-ԵՄ գործընկերությունը դինամիկ զարգանում է՝ ընդգրկելով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ուղղությունները։
Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել աշխարհաքաղաքական, տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ և դրանց պայմաններում առանձնանշել ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցության առաջնահերթ ծրագրերը։
Որպես տարածաշրջանային կայունության և խաղաղության կարևոր գործոն՝ ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԵՄ ԱԳԱՔ բարձր ներկայացուցիչը քննարկել են միջազգային հաղորդակցության ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր։

On September 25, on the margins of the 80th session of the UN General Assembly, Foreign Minister of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Kaja Kallas.
FM Mirzoyan and High Representative Kallas “noted with satisfaction that the Armenia–EU partnership develops dynamically, encompassing all areas of mutual interest,” the foreign ministry said in a press release.
Ararat Mirzoyan and Kaja Kallas exchanged views on geopolitical and regional developments and specified the priority programs of Armenia–EU partnership under these circumstances.
As an important factor for regional stability and peace, the Foreign Minister of Armenia and the EU High Representative discussed issues related to the implementation of international connectivity projects.