Հայաստանի ՔԿ նախագահը Չինաստանում մասնակցել է Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովին
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը մասնակցել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Լիանյունգան քաղաքում մեկնարկած Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը, որին հրավիրված էր ավելի քան 120 երկրի և միջազգային կազմակերպության մոտ 2000 ներկայացուցիչ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության 2025 թվականի համաժողովը բաղկացած էր 3 նստաշրջանից և 8 ենթահամաժողովից, որոնց ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հանրային անվտանգության գլոբալ խնդիրներին, այդ թվում՝ անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարի իրավիճակին և միջոցառումներին, թմրամիջոցների վերահսկման ոլորտում, ահաբեկչության դեմ պայքարի և միգրացիոն վարչարարության ոլորտում միջազգային համագործակցությանը, ինչպես նաև հանրային անվտանգության տեխնոլոգիաներին և սարքավորումներին, զբոսաշրջության անվտանգությանը:
Համաժողովի ավարտին Արթուր Պողոսյանը մասնակցել է ՉԺՀ հանրային անվտանգության նախարար Վան Սյաոհոնի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությանը:

Председатель Следственного комитета Армении в Китае принял участие в Конференции по сотрудничеству в области глобальной общественной безопасности
Председатель Следственного комитета Республики Армения Артур Погосян принял участие в официальной церемонии открытия Конференции по сотрудничеству в области глобальной общественной безопасности в городе Ляньюньган Китайской Народной Республики. На Конференцию были приглашены около 2000 представителей более 120 стран и международных организаций.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на СК РА, Конференция по сотрудничеству в области глобальной общественной безопасности 2025 года состояла из 3 сессий и 8 подконференций, в ходе которых обсуждались вопросы глобальной общественной безопасности, включая ситуацию и меры по борьбе с транснациональной преступностью, международное сотрудничество в сфере контроля над наркотиками, борьбы с терроризмом и управления миграцией, а также технологии и средства обеспечения общественной безопасности и безопасность туризма.
По завершении конференции Артур Погосян принял участие в официальном приеме, организованном от имени министра общественной безопасности Китайской Народной Республики Ван Сяохуна.