Հայաստանի ՔԿ նախագահը Չինաստանում մասնակցել է Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովին
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը մասնակցել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Լիանյունգան քաղաքում մեկնարկած Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը, որին հրավիրված էր ավելի քան 120 երկրի և միջազգային կազմակերպության մոտ 2000 ներկայացուցիչ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության 2025 թվականի համաժողովը բաղկացած էր 3 նստաշրջանից և 8 ենթահամաժողովից, որոնց ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հանրային անվտանգության գլոբալ խնդիրներին, այդ թվում՝ անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարի իրավիճակին և միջոցառումներին, թմրամիջոցների վերահսկման ոլորտում, ահաբեկչության դեմ պայքարի և միգրացիոն վարչարարության ոլորտում միջազգային համագործակցությանը, ինչպես նաև հանրային անվտանգության տեխնոլոգիաներին և սարքավորումներին, զբոսաշրջության անվտանգությանը:
Համաժողովի ավարտին Արթուր Պողոսյանը մասնակցել է ՉԺՀ հանրային անվտանգության նախարար Վան Սյաոհոնի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությանը:

Armenia’s Investigative Committee chief participates in 2025 Global Public Security Cooperation Forum in China
Chairman of the Investigative Committee of Armenia, Arthur Poghosyan, has participated in the 2025 Global Public Security Cooperation Forum in the city of Lianyungang in east China's Jiangsu Province, which brought together nearly 2,000 participants from 120 countries, regions and international organizations for discussions focusing on addressing global public security challenges through enhanced cooperation.
The event featured discussions about "Joint strategies: Addressing global public security risks and challenges in the new era," "Innovation leading the way: Enhancing public security capacity building and technical cooperation," and "Unified action: Building a more comprehensive mechanism for global public security cooperation."
In addition, eight sub-forums were held, covering areas including tourism security and international police education cooperation.
Poghosyan's office said he attended an official reception hosted by Wang Xiaohong, the Minister of Public Security of China, at the end of the conference.