Երևանի քաղաքապետարանի նիստերի դահլիճի վերանորոգման համար 150 միլիոն դրամի վատնման մասին ձևակերպումները կեղծ են. քաղաքապետարան
Երևան քաղաքի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության կողմից վերջին օրերին տարածվող պնդումները, թե իբր քաղաքապետարանը 150 միլիոն դրամ է վատնել նիստերի դահլիճի վերանորոգման համար, բացարձակապես չեն համապատասխանում իրականությանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը։
«Նիստերի դահլիճի վերանորոգման համար նախատեսված գումարը հստակ սահմանված է պայմանագրային փաստաթղթերով և կազմում է 97,858,600 դրամ։
Հետևաբար, «150 միլիոն դրամի վատնում» ձևակերպումները ոչ միայն կեղծ են, այլ նաև դիտավորությամբ մոլորեցնող»,- ասվում է գրառման մեջ։

Утверждения о растрате 150 млн драмов на ремонт зала заседаний мэрии Еревана не соответствуют действительности: мэрия
Распространенные в последние дни фракцией «Мать Армения» Совета старейшин Еревана заявления о том, что мэрия потратила 150 млн драмов на ремонт зала заседаний, не соответствуют действительности. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян.
«Сумма, предусмотренная на ремонт зала заседаний, четко прописана в договорных документах и составляет 97 858 600 драмов.
Следовательно, формулировки «трата 150 миллионов драмов» не только ложны, но и намеренно вводят в заблуждение», — говорится в публикации.