Փաշինյանը և Պուտինն անդրադարձել են տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության հարցերի
Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները կարևորել են հանդիպման անցկացումը՝ ընդգծելով, որ այն արդյունավետ հնարավորություն է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցերը և դրանց հետագա զարգացման ուղիները քննարկելու համար։
Կողմերը բարձր են գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև շարունակական ու ակտիվ երկխոսությունը՝ կարևորելով ինչպես բարձր մակարդակի անձնական շփումները, այնպես էլ միջպետական ինստիտուցիոնալ համագործակցությունը։
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության հարցերի։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has met with Russian President Vladimir Putin within the framework of the SCO summit in China.
Pashinyan and Putin “attached importance to the meeting, emphasizing that it is an effective opportunity to discuss topical issues of bilateral relations and ways of their further development,” the Prime Minister’s Office said in a press release.
The leaders highly valued the continuous and active dialogue between Armenia and Russia, highlighting both high-level personal contacts and interstate institutional cooperation, according to the press release.