ԲԴԽ-ն հերքում է վարչական դատարանի դատավորների բերման ենթարկելու կամ ձերբակալելու մասին լուրերը
ՀՀ վարչական դատարանի որևէ դատավոր բերման չի ենթարկվել և ձերբակալված չէ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Բարձրագույն դատական խորհրդի մամուլի քարտուղար Ծովինար Խաչատրյանը։
«Տեղեկացնում եմ, որ ՀՀ վարչական դատարանի որևէ դատավոր բերման չի ենթարկվել և ձերբակալված չէ, հետևաբար միմյանց հրապարակումներն արտատպելու և չճշտված տեղեկություններ տարածելու իմաստ չկա», – գրել է Խաչատրյանը։
Առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու փաստի առթիվ դատական իշխանության ներկայացուցիչների բնակարաններում և աշխատասենյակներում իրականացվել են խուզարկություններ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից, ձերբակալվել են մի խումբ անձինք, այդ թվում՝ փաստաբան։ «Նախաքննության շահերից ելնելով՝ այս պահին այլ տեղեկատվություն չենք կարող հայտնել», – նշել են ՀԿԿ-ից։
Լրատվամիջոցներում ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ քննչական գործողություններ են կատարվել Վարչական դատարանի դատավորներ Անի Չիլինգարյանի, Մհեր Պետրոսյանի և Արգիշտի Ղազարյանի աշխատասենյակներում։

ВСС Армении опровергает сообщения о задержании или аресте судей административных судов
Как передает Арменпресс, об этом пресс-секретарь Высшего судебного совета Цовинар Хачатрян написала на своей странице в Facebook.
«Хочу сообщить, что ни один судья Административного суда РА не задержан и не арестован, поэтому нет смысла перепечатывать публикации друг друга и распространять непроверенную информацию», — написала Хачатрян.
В рамках возбужденного уголовного дела по факту получения взятки в особо крупном размере проведены обыски в квартирах и офисах представителей судебной системы. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Антикоррупционный комитет. По данным комитета, была задержана группа лиц, включая адвоката. «В интересах предварительного расследования мы не можем в настоящее время раскрывать какую-либо иную информацию», — заявили в Антикоррупционном комитете.
Ранее СМИ сообщали, что следственные действия проводятся в кабинетах судей Административного суда Ани Чилингарян, Мгера Петросяна и Аргишти Казаряна.