Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանին
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն օգոստոսի 22-ին ՀՀ ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել և գոհունակությամբ ընդգծել Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակմանը, որի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է, որ ապաշրջափակումը տեղի է ունենալու երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ–ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգն ու հետագա իրականացվելիք քայլերը։

Секретарь Совета безопасности Армении принял посла США в РА
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 22 августа принял чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Кристину Квин.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на СБ РА, собеседники обменялись мнениями и с удовлетворением отметили достигнутые в Вашингтоне договоренности в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
Был также затронут вопрос разблокировки региональных коммуникаций, в рамках которого секретарь Совета безопасности подчеркнул, что разблокировка будет осуществляться при полном соблюдении принципов территориальной целостности, суверенитета, юрисдикции и взаимности стран.
В ходе встречи стороны также обсудили повестку двусторонних отношений между Арменией и США и дальнейшие шаги.