Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանին
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն օգոստոսի 22-ին ՀՀ ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել և գոհունակությամբ ընդգծել Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակմանը, որի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է, որ ապաշրջափակումը տեղի է ունենալու երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ–ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգն ու հետագա իրականացվելիք քայլերը։

Secretary of the Security Council Armen Grigoryan has held a meeting with U.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien.
They exchanged views and lauded the Washington accords signed between Armenia and Azerbaijan, Grigoryan’s office said in a statement.
Addressing the unblocking of regional connection routes, Secretary Grigoryan underscored that the unblocking will take place within the framework of full respect for the countries’ territorial integrity, sovereignty, and principles of jurisdiction and reciprocity.