ՀՀ փոխվարչապետը և ԻԻՀ փոխնախագահը պայմանավորվել են աշխատանքային խմբերի ձևաչափով կազմակերպել մի շարք կարևոր հարցերի քննարկումներ
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԻԻՀ փոխնախագահ, ծրագրավորման և բյուջետային կազմակերպության ղեկավար, ՀՀ-ԻԻՀ միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի համանախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, ողջունելով հյուրին՝ Մհեր Գրիգորյանն այս հանդիպումը լավ առիթ է համարել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ մտքեր փոխանակելու առումով և բարձր գնահատել Իրանի նախագահի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Հայաստան:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցերը և տարածաշրջանային զարգացումները: Երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը՝ երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակներում:
Ըստ աղբյուրի՝ Մհեր Գրիգորյանը վերահաստատել է Իրանի հետ հարաբերությունների զարգացման Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ ընդգծելով առևտրատնտեսական ոլորտում առկա մեծ ներուժը: Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել աշխատանքային խմբերի ձևաչափով կազմակերպել մի շարք կարևոր հարցերի քննարկումներ՝ դրանց առավել արդյունավետ և կառուցողական լուծում տալու տեսանկյունից:

Вице-премьер-министр Армении и вице-президент Ирана договорились об организации обсуждений по ряду важных вопросов в формате рабочих групп
Вице-премьер-министр Республики Армения Мгер Григорян принял вице-президента Исламской Республики Иран, руководителя Управления программ и бюджета, сопредседателя Совместной межправительственной комиссии РА-ИРИ Сейеда Хамида Пурмохаммади.
Как сообщили Арменпресс в правительстве РА, приветствуя гостя, Мгер Григорян счел эту встречу хорошей возможностью для обмена мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес, и высоко оценил официальный визит делегации во главе с президентом Ирана в Армению.
В ходе встречи были обсуждены вопросы повестки двусторонних отношений Армения-Иран и региональные развития. Обе стороны подчеркнули важность разблокирования региональных коммуникаций в рамках полного уважения принципов территориальной целостности, суверенитета, юрисдикции и взаимности.
По данным источника, Мгер Григорян подтвердил готовность Армении развивать отношения с Ираном, подчеркнув большой потенциал в торгово-экономической сфере. Были достигнуты договоренности об организации обсуждений ряда важных вопросов в формате рабочих групп с целью выработки более эффективных и конструктивных решений.