Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև համաձայնագիրը կարևոր հանգրվան է տասնամյակների թշնամանքին վերջ դնելու ճանապարհին. Մայա Սանդու
Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրմանը՝ շեշտելով, որ այդ համաձայնագիրը կարևոր հանգրվան է տասնամյակներ տևած թշնամանքին վերջ դնելու ճանապարհին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Մայա Սանդուն թեմային անդրադարձել է X-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառմամբ։
«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև համաձայնագիրը կարևոր հանգրվան է տասնամյակներ տևած թշնամանքին վերջ դնելու ճանապարհին։ Մենք շնորհավորում ենք երկու կողմերին՝ նախագահ Ալիևին և վարչապետ Փաշինյանին, ինչպես նաև Դոնալդ Թրամփին տարածաշրջանում խաղաղության, հաշտեցման և բարգավաճման ավելի մեծ ուղի բացելու համար» գրել է Մոլդովայի նախագահը։

Соглашение между Арменией и Азербайджаном — важная веха на пути к прекращению десятилетий вражды: Майя Санду
Президент Молдовы Майя Санду прокомментировала парафирование мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном, подчеркнув, что это соглашение является важной вехой на пути к прекращению вражды, длящейся десятилетиями.
Как передает Арменпресс, Майя Санду затронула эту тему в своём микроблоге X.
«Соглашение между Арменией и Азербайджаном — важная веха на пути к прекращению десятилетий вражды. Мы поздравляем обе стороны, президента Алиева и премьер-министра Пашиняна, а также Дональда Трампа, с открытием более широкого пути к миру, примирению и процветанию в регионе», — написала президент Молдовы.