Սպիտակ տանը կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Դոնալդ Թրամփի երկկողմ հանդիպումը. ստորագրվել են փաստաթղթեր
Սպիտակ տանը կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի երկկողմ հանդիպումը։
Հանդիպմանը, ի թիվս այլ թեմաների, քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության խորացման, Հայաստանի ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի և Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործըթացի վերաբերյալ հարցեր: Հանդիպման արդյունքներով Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև տեղի է ունեցել փաստաթղթերի ստորագրում:
Այս մասին Վաշինգտոնից հայտնել է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը։
Ընթանում է նաև ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի երկկողմ հանդիպումը, որին կհաջորդի եռակողմ հանդիպումը՝ ՀՀ վարչապետի, ԱՄՆ և Ադրբեջանի նախագահների մասնակցությամբ։

В Белом доме состоялась двусторонняя встреча Никола Пашиняна и Дональда Трампа
В Белом доме состоялась двусторонняя встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа.
Как сообщает корр. Арменпресс из Вашингтона, в ходе встречи в числе других вопросов были обсуждены углубление стратегического партнерства Армения-США, представленный Арменией проект «Перекресток мира» и мирный процесс между Арменией и Азербайджаном. По итогам встречи были подписаны документы между Арменией и США.
Сейчас проходит двусторонняя встреча президента США Дональда Трампа и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Затем состоится трехсторонняя встреча премьер-министра Республики Армения, президентов США и Азербайджана.