Սպիտակ տանը կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Դոնալդ Թրամփի երկկողմ հանդիպումը. ստորագրվել են փաստաթղթեր
Սպիտակ տանը կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի երկկողմ հանդիպումը։
Հանդիպմանը, ի թիվս այլ թեմաների, քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության խորացման, Հայաստանի ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի և Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործըթացի վերաբերյալ հարցեր: Հանդիպման արդյունքներով Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև տեղի է ունեցել փաստաթղթերի ստորագրում:
Այս մասին Վաշինգտոնից հայտնել է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը։
Ընթանում է նաև ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի երկկողմ հանդիպումը, որին կհաջորդի եռակողմ հանդիպումը՝ ՀՀ վարչապետի, ԱՄՆ և Ադրբեջանի նախագահների մասնակցությամբ։

Pashinyan and Trump hold bilateral talks at the White House
A bilateral meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and U.S. President Donald Trump took place at the White House, Armenpress correspondent has reported from Washington.
During the meeting, among other issues the deepening of the Armenia-US strategic partnership, Armenia's "Crossroads of Peace" project , and the Armenia-Azerbaijan peace process were discussed. As a result of the meeting, documents were signed between Armenia and the US.
Meanwhile, a separate bilateral meeting between President Trump and Azerbaijani President Ilham Aliyev is underway, which will be followed by a trilateral meeting with the participation of the Armenian Prime Minister and the Presidents of the United States and Azerbaijan.