Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահը պաշտոնական այցով ժամանել է Ռուսաստան
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մուհամմադ բեն Զայեդ Ալ Նահյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Ռուսաստան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է ՏԱՍՍ-ի թղթակիցը:
Նրա ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել մայրաքաղաքի «Վնուկովո-2» օդանավակայանում: Շեյխ Մուհամմադին ուղեկցում է ներկայացուցչական պատվիրակություն:
Ինչպես հայտնել են Կրեմլում, երկու երկրի ղեկավարները նախատեսում են քննարկել երկրների միջև բազմակողմանի համագործակցության վիճակը և հետագա զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև միջազգային օրակարգի արդիական հարցեր, այդ թվում՝ Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը։
Ըստ ԱՄԷ-ի WAM լրատվական գործակալության հաղորդման՝ նախագահը մտադիր է Ռուսաստանի ղեկավարի հետ քննարկել երկկողմ համագործակցությունն առևտրի, ներդրումների և էներգետիկայի ոլորտներում:

Президент Объединенных Арабских Эмиратов прибыл в Россию с официальным визитом
Президент Объединенных Арабских Эмиратов шейх Мухаммед бен Заид Аль Нахайян прибыл в Россию с официальным визитом. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает корреспондент ТАСС.
Его самолет приземлился в столичном аэропорту Внуково-2. Шейха Мухаммеда сопровождает представительная делегация.
Как сообщили в Кремле, лидеры двух стран планируют обсудить состояние многостороннего сотрудничества между странами и перспективы его дальнейшего развития, а также актуальные вопросы международной повестки дня, включая ситуацию на Ближнем Востоке.
Как сообщает информационное агентство WAM (ОАЭ), президент намерен обсудить с российским лидером вопросы двустороннего сотрудничества в сфере торговли, инвестиций и энергетики.