Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոպմանին
Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելությունում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոպմանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, հանդիպման հիմնական թեման ԵՄ Դիմակայունության և աճի պլանի շրջանակներում իրականացվելիք համատեղ ծրագրերի ուղղություններն են եղել:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև վիզաների ազատականացման շուրջ բանակցությունների ընթացքը և այդ համատեքստում թվայնացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության ներքո տարածաշրջանում հաղորդակցությունների ապաշրջափակման և ենթակառուցվածքների արդիականացման հեռանկարների շուրջ:

Вице-премьер Мгер Григорян принял генерального директора Европейской комиссии по вопросам соседства и переговоров по расширению
В представительстве Республики Армения в Европейском союзе вице-премьер Мгер Григорян принял генерального директора Европейской комиссии по вопросам соседства и переговоров по расширению Герта Яна Копмана.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата офиса вице-премьера, основной темой встречи стали направления совместных программ, реализуемых в рамках Плана ЕС по повышению устойчивости и росту.
Собеседники также обсудили ход переговоров по либерализации визового режима и проводимую в этом контексте работу по цифровизации.
В ходе встречи состоялся также обмен мнениями о перспективах разблокирования коммуникаций и модернизации инфраструктуры в регионе в рамках инициативы «Перекрёстки мира».