Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոպմանին
Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելությունում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոպմանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, հանդիպման հիմնական թեման ԵՄ Դիմակայունության և աճի պլանի շրջանակներում իրականացվելիք համատեղ ծրագրերի ուղղություններն են եղել:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև վիզաների ազատականացման շուրջ բանակցությունների ընթացքը և այդ համատեքստում թվայնացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության ներքո տարածաշրջանում հաղորդակցությունների ապաշրջափակման և ենթակառուցվածքների արդիականացման հեռանկարների շուրջ:

Armenian Deputy PM holds meeting with EU Director-General for Neighborhood and Enlargement Negotiations
Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan received Gert Jan Koopman, Director-General for Neighborhood and Enlargement Negotiations of the European Commission.
According to Grigoryan's Office, the main topic of the meeting was the directions of joint programs to be implemented within the framework of the EU Resilience and Growth Plan.
The parties also discussed the progress of negotiations on visa liberalization, as well as ongoing efforts in the area of digitalization in that context.
The meeting included an exchange of views on the prospects for unblocking communications and modernizing regional infrastructure within the framework of the Armenian government's "Crossroads of Peace" initiative.