Ձերբակալվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին տեղի ունեցած զանգվածային անկարգություններին մասնակցած ևս 7 անձ
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեն հայտնում է 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին տեղի ունեցած զանգվածային անկարգություններին մասնակցած ևս 7 անձի ձերբակալման մասին:
«2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին Կառավարության և Ազգային ժողովի վարչական շենքերում և այլ վայրերում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու, դրանց մասնակցելու, սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչերի, ինչպես նաև Ազգային ժողովին և Կառավարությանը պարտադրելու դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթով ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից համատեղ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է զանգվածային անկարգություններին մասնակցած ևս 7 անձի ինքնությունը։
Քննիչի միջնորդության հիման վրա հսկող դատախազի կողմից որոշումներ են կայացվել վերջիններիս նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու վերաբերյալ: Նշված 7 անձինք ձերբակալվել են»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Միջնորդություններ են ներկայացվել դատարան՝ 7 անձի նկատմամբ որպես խափանման միջոց վարչական հսկողությունը ընտրելու վերաբերյալ:

За участие в массовых беспорядках в Армении 10 ноября 2020 года задержаны ещё 7 человек
Следственный комитет Республики Армения сообщает о задержании ещё 7 человек, участвовавших в массовых беспорядках 10 ноября 2020 года.
В поступившем в «Арменпресс» сообщении СК РА говорится, что в результате совместных мер, принятых сотрудниками Службы национальной безопасности Республики Армения в связи с уголовным производством, возбуждённым 10 ноября 2020 года по фактам организации и участия в массовых беспорядках в административных зданиях Правительства и Национального Собрания и других местах, публичных призывов к насильственному свержению конституционного строя установлены личности ещё 7 человек, участвовавших в массовых беспорядках.
На основании ходатайства следователя надзирающий прокурор принял постановления о возбуждении в отношении последних уголовного преследования. 7 указанных лиц задержаны.
В суд поданы ходатайства об избрании в отношении 7 лиц меры пресечения в виде административного надзора.
Примечание: Обвиняемый в совершении преступления считается невиновным, пока его виновность не будет доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом, вступившим в законную силу приговором суда.