«Տաշիր գրուպ»-ի գլխավոր գրասենյակում խուզարկության արդյունքներով կան կալանավորվածներ
«Տաշիր գրուպ»-ի գլխավոր գրասենյակում հուլիսի 2-ին իրականացված խուզարկության արդյունքներով 2 անձ կալանավորվել է, ևս 2 անձի կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։
«Կա 2 կալանավորված, 2-ի նկատմամբ էլ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություններ են ներկայացվել դատարան»,- հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։
«Տաշիր գրուպ»-ի գլխավոր գրասենյակում հուլիսի 2-ին խուզարկություն է իրականացվել առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման և առանձնապես խոշոր չափերով հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության շրջանակներում։

В результате обыска в головном офисе «Ташир Групп» есть задержанные
В результате обыска, проведенного в головном офисе «Ташир Групп» 2 июля, были задержаны 2 человека, в суд направлено ходатайство о заключении под стражу еще 2-х.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Следственном комитете РА.
«Задержаны 2 человека, в отношении еще 2-х направлено ходатайство о применении меры пресечения в виде заключения под стражу», — сообщили в Следственном комитете.
2 июля в головном офисе «Ташир Групп» был проведен обыск в рамках предварительного расследования уголовного дела, возбужденного по признакам отмывания денег в особо крупных размерах и неуплаты налогов, пошлин или иных платежей в особо крупных размерах.