ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է հաջորդ շաբաթ Իրանի հետ բանակցություններ անցկացնելու մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Իրանի հետ հաջորդ շաբաթ բանակցելու մասին՝ ընդգծելով, որ միջուկային հարցի վերաբերյալ համաձայնագրի կնքումն այդ հանդիպման միակ ցանկալի արդյունքը չէ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա հայտարարել է հունիսի 25-ին Հաագայում կայացած ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին հաջորդած մամուլի ասուլիսում։
«Հաջորդ շաբաթ կմեկնենք նրանց հետ զրուցելու։ Հնարավոր է՝ համաձայնագիր կնքենք»,- Интерфакс-ի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Թրամփը՝ ձեռնպահ մնալով հստակ օր նշելուց։
Ընդ որում, ԱՄՆ նախագահն ընդունելի է համարել խորհրդակցություններից հետո համաձայնագրի բացակայության տարբերակը։
«Ինձ համար միևնույն է՝ կլինի համաձայնագիր, թե ոչ։ Ամեն դեպքում ոչնչացրել ենք նրանց միջուկային ծրագիրը»,- ասել է նա։

Президент США анонсировал переговоры с Ираном на следующей неделе
Президент США Дональд Трамп анонсировал на следующей неделе переговоры с Ираном и отметил, что заключение соглашения по атому не является единственным желаемым итогом встречи.
"Мы отправимся поговорить с ними на следующей неделе. Может быть, мы заключим соглашение", - как передает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, сказал Трамп на пресс-конференции в среду после саммита НАТО в Гааге.
Однако конкретной даты он не назвал.
При этом американский лидер подчеркнул, что вариант с отсутствием соглашения после консультаций является приемлемым.
"Мне все равно, будет соглашение или нет (...) Их ядерную программу мы в любом случае уничтожили", - добавил Трамп.