ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամները հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հետ
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը եւ պատվիրակության անդամները հունիսի 11-ին հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում անդրադարձ է եղել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի շուրջ ընթացող գործընթացին:
Բարձրացվել է Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած անձանց խնդիրն ու այս հարցում կարեւորվել ԵԽ-ի աջակցությունը:

Члены делегации НС Армении в ПАСЕ встретились с Генеральным секретарем Совета Европы
Вице-спикер Национального Собрания Армении, руководитель делегации НС РА в ПАСЕ Рубен Рубинян и члены делегации 11 июня встретились с Генеральным секретарем Совета Европы Аленом Берсе.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на НС РА, в контексте региональных развитий был затронут текущий процесс вокруг мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном.
Был поднят вопрос военнопленных, незаконно задержанных и пропавших без вести лиц в Азербайджане, а также была подчеркнута поддержка Совета Европы в этом вопросе.