ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամները հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հետ
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը եւ պատվիրակության անդամները հունիսի 11-ին հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում անդրադարձ է եղել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի շուրջ ընթացող գործընթացին:
Բարձրացվել է Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած անձանց խնդիրն ու այս հարցում կարեւորվել ԵԽ-ի աջակցությունը:

Armenian delegates to PACE meet with Council of Europe Secretary General Alain Berset
Vice Speaker of the Armenian Parliament Ruben Rubinyan, who serves as the head of the Armenian delegation to PACE, and members of the delegation have met in Yerevan with Council of Europe Secretary General Alain Berset.
In the context of regional developments, the ongoing process around the Armenia-Azerbaijan peace agreement was discussed, the parliament’s press service said in a readout.
“The issue of the captives, unlawfully held persons and missing persons in Azerbaijan has been raised and the Council of Europe’s support in this matter was highlighted,” it said.