Մեկնարկեց երևանյան միջազգային բալետային փառատոնը
Երևանյան միջազգային բալետային փառատոնի մեկնարկը տրվեց Մոսկվայի «Մեծ» թատրոնի հռչակավոր «Ժիզել» ներկայացմամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Երևանի քաղաքապետարանից, մայրաքաղաքի հանդիսատեսն արդեն 3-րդ տարին է, ինչ բացօթյա ձևաչափով մասնակից է դառնում մշակութային այս բացառիկ իրադարձությանը։
Քաղաքապետարանից տեղեկացնում են նաև, որ հունիսի 7-ին, 9-ին, 10-ին և 13-ին դեռ սպասվում են բալետային նոր ներկայացումներ։ «Այնպես որ, Թումանյանի անվան զբոսայգում ժամը 20։00-ին կարող եք ներկա գտնվել աննախադեպ այս միջոցառմանը` վայելելով բարձրաճաշակ արվեստի շունչը»,-ավելացնում են Երևանի քաղաքապետարանից։

Стартовал Ереванский международный балетный фестиваль
Ереванский международный балетный фестиваль стартовал со знаменитой московской постановки «Жизель» в исполнении Большого театра.
Как сообщили Арменпресс в мэрии Еревана, уже третий год столичная публика принимает участие в этом эксклюзивном культурном мероприятии под открытым небом.
Мэрия также сообщает, что новые балетные постановки ожидаются 7, 9, 10 и 13 июня. «В 20:00 в парке Туманяна вы сможете посетить это беспрецедентное событие, насладившись духом высококлассного искусства», — добавили в мэрии Еревана.