Մարմարիկ գետում հայտնաբերվել է մայիսի 4-ից անհետացած 2-ամյա երեխայի դին
ՆԳՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները Մարմարիկ գետում՝ Հրազդան ՋԷԿ-ին հարակից կամրջի մոտակայքում, մայիսի 24-ին ժամը 10:40-ի սահմաններում հայտնաբերել են 2-ամյա երեխայի դին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին իր «Ֆեյսբուք»-ի էջում գրել է ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
«Սիրելի՛ քաղաքացիներ, ցավալի լուր պետք է հայտնեմ։ Այսօր՝ ժամը 10։40-ի սահմաններում, ՆԳՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները, Մարմարիկ գետում՝ Հրազդան ՋԷԿ-ի մոտակա կամրջի մոտ, հայտնաբերել են մայիսի 4-ից որոնվող երեխայի դին։
Ցավակցում ենք փոքրիկի հարազատներին, համայնքի բնակիչներին, կիսում կորստյան ծանր վիշտը»,– գրել է Սարգսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
2-ամյա Տիգրան Պետրոսյանի անհետացման մասին ահազանգը ՆԳ նախարարությունը ստացել էր մայիսի 4-ին ժամը 11։52-ին։ Ըստ նախնական տվյալների՝ փոքրիկը դուրս էր եկել տանից Մարմարիկ բնակավայրում և չէր վերադարձել։
Միջադեպի կապակցությամբ մայիսի 6-ին նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի (սպանություն) 1-ին մասի հատկանիշներով։ Որոնողական աշխատանքներին մասնակցել են ոստիկանության և փրկարար ծառայության մեծաթիվ խմբեր, կիրառում էին նաև տեխնիկական միջոցներ, ներառյալ՝ անօդաչու սարքեր և ջրասուզակների խումբ։

В реке Мармарик найдено тело двухлетнего ребенка, пропавшего без вести 4 мая
Сотрудники спасательной службы МВД 24 мая около 10:40 в реке Мармарик обнаружили тело двухлетнего ребенка, недалеко от моста, прилегающего к Разданской ТЭС.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь МВД Нарек Саркисян. «Уважаемые граждане, хочу поделиться печальной новостью. Сегодня около 10:40 утра сотрудники спасательной службы МВД обнаружили в реке Мармарик, недалеко от моста у Разданской ТЭС, тело ребенка, пропавшего 4 мая.
Выражаем соболезнования родным и близким малыша, жителям общины и разделяем их скорбь», — написал Саргсян на своей странице в Facebook.
Сообщение о пропаже ребенка в МВД поступило 4 мая в 11:52. По предварительным данным, ребенок ушел из дома в поселке Мармарик и не вернулся.
По факту инцидента 6 мая было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 155 (убийство) Уголовного кодекса Республики Армения. В поисках участвовали многочисленные полицейские и спасательные отряды, использовались технические средства, включая беспилотники, а также группа водолазов.