Մարմարիկ գետում հայտնաբերվել է մայիսի 4-ից անհետացած 2-ամյա երեխայի դին
ՆԳՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները Մարմարիկ գետում՝ Հրազդան ՋԷԿ-ին հարակից կամրջի մոտակայքում, մայիսի 24-ին ժամը 10:40-ի սահմաններում հայտնաբերել են 2-ամյա երեխայի դին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին իր «Ֆեյսբուք»-ի էջում գրել է ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
«Սիրելի՛ քաղաքացիներ, ցավալի լուր պետք է հայտնեմ։ Այսօր՝ ժամը 10։40-ի սահմաններում, ՆԳՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները, Մարմարիկ գետում՝ Հրազդան ՋԷԿ-ի մոտակա կամրջի մոտ, հայտնաբերել են մայիսի 4-ից որոնվող երեխայի դին։
Ցավակցում ենք փոքրիկի հարազատներին, համայնքի բնակիչներին, կիսում կորստյան ծանր վիշտը»,– գրել է Սարգսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
2-ամյա Տիգրան Պետրոսյանի անհետացման մասին ահազանգը ՆԳ նախարարությունը ստացել էր մայիսի 4-ին ժամը 11։52-ին։ Ըստ նախնական տվյալների՝ փոքրիկը դուրս էր եկել տանից Մարմարիկ բնակավայրում և չէր վերադարձել։
Միջադեպի կապակցությամբ մայիսի 6-ին նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի (սպանություն) 1-ին մասի հատկանիշներով։ Որոնողական աշխատանքներին մասնակցել են ոստիկանության և փրկարար ծառայության մեծաթիվ խմբեր, կիրառում էին նաև տեխնիկական միջոցներ, ներառյալ՝ անօդաչու սարքեր և ջրասուզակների խումբ։

Body of missing 2-year-old boy in Armenian village found in river
Rescuers have found the body of the 2-year-old boy who went missing on May 4 in an Armenian village.
The body of 2-year-old Tigran Petrosyan from Marmarik village, Kotayk province was recovered from the Marmarik River by search and rescue teams, authorities announced Saturday.
“Dear countrymen, I must share painful news,” Ministry of Internal Affairs spokesperson Narek Sargsyan said in a statement. “Today, around 10:40, in the Marmarik River, near the adjacent Hrazdan TPP bridge , rescue service officers found the body of the child who went missing on May 4,” he said and extended condolences to the family of the child.
The 911 call on a missing child, 2-year-old Tigran Petrosyan from Marmarik village, was made around midday, May 4, to the Kotayk Crisis Management Center. The primary hypothesis was around a possible accidental fall into the eponymous Marmarik river, which runs close to the family's house, but police did not initially rule out foul play and said they were looking into every possible hypothesis, including kidnapping.
The search and rescue operation involved hundreds of rescuers, police officers, volunteers, K9 units, divers and UAVs.