Արմեն Գրիգորյանն ու Աբբաս Արաղչին քննարկել են երկկողմ և միջազգային հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հանդիպել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչիի հետ։
«Արմենպրեսի»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է իրանական ISNA գործակալությունը՝ ներկայացնելով մանրամասներ տեղի ունեցած հանդիպումից։
«Հանդիպումը տեղի է ունեցել Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Քաղաքական և միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտում (IPIS)»,-նշված է տարածված հաղորդագրության մեջ։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանն ու Աբբաս Արաղչին քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ տարածաշրջանային ու միջազգային հարցեր։
Բացի այս, նախատեսվում է, որ Արմեն Գրիգորյանը քննարկումներ կունենա Իսլամական Հանրապետության մի շարք այլ պաշտոնյաների հետ։
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային այցով Իրան է մեկնել մայիսի 16-ին։
ԱԽ մամուլի ծառայությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ նա Իրան է մեկնում «Թեհրանի երկխոսություն ֆորում 2025»-ին մասնակցելու նպատակով։

Армен Григорян и Аббас Арагчи обсудили двусторонние и международные вопросы
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился в Тегеране с министром иностранных дел Ирана Аббасом Арагчи.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило иранское агентство ISNA, представив подробности встречи.
«Встреча состоялась в Институте политических и международных исследований (IPIS) Министерства иностранных дел Исламской Республики Иран», — говорится в сообщении.
По данным источника, Армен Григорян и Аббас Арагчи обсудили двусторонние, региональные и международные вопросы.
Кроме того, ожидается, что Армен Григорян проведет переговоры с рядом других должностных лиц Исламской Республики.
Секретарь Совета национальной безопасности Республики Армения Армен Григорян 16 мая отправился с рабочим визитом в Иран.
Ранее пресс-служба Совета безопасности сообщила, что он отправляется в Иран для участия в «Форуме Тегеранского диалога 2025».