Արմեն Գրիգորյանն ու Աբբաս Արաղչին քննարկել են երկկողմ և միջազգային հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հանդիպել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչիի հետ։
«Արմենպրեսի»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է իրանական ISNA գործակալությունը՝ ներկայացնելով մանրամասներ տեղի ունեցած հանդիպումից։
«Հանդիպումը տեղի է ունեցել Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Քաղաքական և միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտում (IPIS)»,-նշված է տարածված հաղորդագրության մեջ։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանն ու Աբբաս Արաղչին քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ տարածաշրջանային ու միջազգային հարցեր։
Բացի այս, նախատեսվում է, որ Արմեն Գրիգորյանը քննարկումներ կունենա Իսլամական Հանրապետության մի շարք այլ պաշտոնյաների հետ։
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային այցով Իրան է մեկնել մայիսի 16-ին։
ԱԽ մամուլի ծառայությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ նա Իրան է մեկնում «Թեհրանի երկխոսություն ֆորում 2025»-ին մասնակցելու նպատակով։

Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with Iran’s Foreign Minister Abbas Araghchi during his visit to Tehran, ISNA reported.
"The meeting took place at the Institute of Political and International Studies (IPIS) of the Ministry of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran," the statement said.
According to the source, Armen Grigoryan and Abbas Araghchi discussed bilateral, regional, and international issues.
Grigoryan is also scheduled to hold meetings with a number of other officials of the Islamic Republic.
Armen Grigoryan left for Iran on a working visit on May 16 to participate in the Tehran Dialogue Forum 2025.