Նիկոլ Փաշինյանը Տիրանայում հանդիպել է Կայա Կալլասի հետ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տիրանայում անցկացվող Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ համաժողովի շրջանակներում հանդիպել է Եվրամիության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր հանձնակատար Կայա Կալլասի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալլասի հետ քննարկեցինք ՀՀ-ԵՄ համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր»,- գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Ավելի վաղ Կայա Կալլասը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնել էր, որ համաժողովի շրջանակներում հանդիպելու է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в рамках VI саммита Европейского политического сообщества в Тиране встретился с Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Каей Каллас.
Как сообщает «Арменпресс», об этом премьер-министр написал на своей странице в Facebook.
«Мы обсудили с верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Каей Каллас вопросы, касающиеся дальнейшего развития сотрудничества Армения-ЕС», - написал Никол Пашинян.
Ранее Кая Каллас на брифинге с журналистами сообщила, что в рамках саммита встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.