Վարչապետ Փաշինյանը Մոսկվայում ներկա է գտնվել Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակին նվիրված զորահանդեսին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 9-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում ներկա է գտնվել Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 80-րդ տարեդարձին նվիրված զորահանդեսին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից:
Մինչ այդ, Կրեմլում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը դիմավորել է ՀՀ վարչապետին և զորահանդեսին մասնակցելու համար Մոսկվա ժամանած այլ երկրների ղեկավարներին։

Премьер-министр Пашинян в Москве присутствовал на военном параде в честь Победы в Великой Отечественной войне
Премьер-министр Никол Пашинян на Красной площади в Москве 9 мая присутствовал на военном параде в ознаменование 80-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне.
Об этом Арменпресс сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения
Перед этим в Кремле президент РФ Владимир Путин приветствовал премьер-министра Республики Армения и глав других государств, прибывших в Москву для участия в торжественных мероприятиях.