Ադրբեջանի ներկայացրած խախտումների վերաբերյալ հետաքննության արդյունքում պարզվել է՝ հայկական կողմը հրադադարը չի խախտել. ԱԽ քարտուղար
Հայաստանը դիվանագիտական ուղիներով տվյալներ է ստացել հրադադարի Ադրբեջանի հայտարարած խախտումների վերաբերյալ և իրականացրել է հետաքննություն, որի արդյունքներով պարզվել է, որ հայկական կողմից այդպիսի խախտումներ չեն արձանագրվել։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Գրիգորյանը նշեց, որ Հայաստանի Հանրապետությունը Ադրբեջանի բոլոր ներկայացված միջադեպերի վերաբերյալ կատարել է քննություն և համապատասխան տեղեկությունները փոխանցել է ադրբեջանական կողմին։
«Երբ Հայաստանի կողմից են եղել հայտարարություններ ադրբեջանական խախտումների վերաբերյալ, մենք նույնպես տեղեկություններ ենք տրամադրել Բաքվին և ակնկալում ենք, որ այդ տվյալները կդառնան մանրամասն հետաքննության հիմք»,– ընդգծեց Գրիգորյանը։

В результате расследования нарушений, представленных Азербайджаном, установлено, что армянская сторона не нарушала режим прекращения огня. Секретарь СБ
Армения получила по дипломатическим каналам информацию о нарушениях режима прекращения огня, объявленных Азербайджаном, и провела расследование, по результатам которого выяснилось, что с армянской стороны подобных нарушений зафиксировано не было.
Как передает Арменпресс, об этом на брифинге сообщил секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян.
Григорян отметил, что Республика Армения провела расследование всех инцидентов, о которых сообщила Азербайджанская Республика, и передала соответствующую информацию азербайджанской стороне.
«Когда со стороны Армении появились заявления о нарушениях со стороны Азербайджана, мы также предоставили информацию Баку и рассчитываем, что эти данные станут основой для детального расследования», — подчеркнул Григорян.